
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537-7 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 980 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 980mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 150mOhm |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 150MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1537-708J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 365MA 3.25 OHM TH
FIXED IND 200NH 200MA 1.98 OHM
FIXED IND 56UH 190MA 2.23 OHM TH
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ HCSL
FIXED IND 1UH 980MA 150 MOHM TH
CONN MCX JACK STR 50OHM PCB
ROTARY ENCODER MECHANICAL 20PPR