
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH10D60B/T150 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 34.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.280" (7.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of CDRH10D68NP-150MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470UH 350MA 1.53 OHM
FIXED IND 1UH 685MA 320 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 6.7A 23 MOHM SMD
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
THREADED TUBE END, PLASTIC
FIXED IND 15UH 3.6A 34.5 MOHM
MOSFET N-CH 40V 24A/150A 8PQFN