
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCR1010 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 313mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413" (10.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of RCR1010NP-221M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 324MA 1.2 OHM TH
FIXED IND 15UH 520MA 520 MOHM TH
FIXED IND 820NH 824MA 167 MOHM
FIXED IND 2.2MH 68MA 30 OHM TH
FIXED IND 220UH 1.3A 313 MOHM TH
CONN TRS PLUG STR CRIMP
BAG DRYPACK 16X18 6.0-6.2MIL