
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2534 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 mH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 118 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 12Ohm Max |
| Q @ Freq: | 90 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.15MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia (6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.345" (8.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 2534-28H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270NH 1A 150 MOHM SMD
FIXED IND 2.5UH SMD
FIXED IND 1MH 88MA 16.5 OHM TH
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ HCSL
TERM BLOCK PLUG 6POS 270DEG 5MM
INSULATION TESTER, HIGH VOLTAGE/
FIXED IND 1.5MH 118MA 12 OHM TH