CDH38D11SLDNP-150MC
Description
FIXED IND 15UH 670MA 490 MOHM
DataSheet
CDH38D11SLDNP-150MC PDF
Type Description
Series:CDH38D11/SLD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):670 mA
Current - Saturation (Isat):520mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):490mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)