
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 620 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 75 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 20MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4470R-21G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 636MA 1 OHM SMD
FIXED IND 3UH 8.8A 13.7 MOHM SMD
FIXED IND 5.6UH 68MA 260 MOHM
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM
FIXED IND 47UH 620MA 1.3 OHM TH
CONN PNL MNT RCPT COAX SKT SLDER
CONN FIBER LC2 SM 126UM