
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 557 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 418mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512R-822J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 3.1A 50 MOHM TH
FIXED IND 5.6UH 185MA 2.6 OHM
FIXED IND
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVDS
CONN SOCKET 28POS 0.2 GOLD PCB
IC RF DETECT 300MHZ-7GHZ 6DFN
FIXED IND 8.2UH 557MA 1.3 OHM