
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1840R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 775 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 210mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 60MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.187" Dia x 0.437" L (4.75mm x 11.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1840R-22H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120UH 140MA 5.2 OHM TH
FIXED IND 3.9UH 180MA 1.4 OHM
FIXED INDUCTOR 10UH
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
CONN SOCKET 40POS 0.1 GOLD PCB
FIXED IND 4.7UH 775MA 210 MOHM
CONN HDR .050" 24POS