
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHD |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.7A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 18mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 190 | ||
| 570 | ||
| 1140 | ||
| 2660 |
Current price of IHD3BH120L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 15UH 618MA 800 MOHM
FIXED IND 1.8UH 250MA 1.5 OHM
FIXED IND 12UH 4A 18 MOHM TH
SWITCH ROTARY 7POS 150MA 115V
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 5V 200W