CDC5D23BNP-181KC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 180UH 230MA 1.9 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDC5D23BNP-181KC PDF
Type Description
Series:CDC5D23B
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:180 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):230 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.9Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)