103R-152GS
Description
FIXED IND 1.5UH 340MA 840 MOHM
DataSheet
103R-152GS PDF
Type Description
Series:103R
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):340 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):840mOhm Max
Q @ Freq:22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:115MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.91mm)