0603HP-4N7EJTS
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7NH 1.1A 100 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
0603HP-4N7EJTS PDF
Type Description
Series:0603HP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:4.7 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):1.1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):100mOhm
Q @ Freq:26 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:7.9GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)