P160R-223HS
Description
FIXED IND 22UH 334MA 1.1 OHM SMD
DataSheet
P160R-223HS PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):334 mA
Current - Saturation (Isat):326mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.1Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.100" (2.54mm)