
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 3.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 40mOhm Max |
| Q @ Freq: | 130 @ 10MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 92MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 4470-05K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 250UH
FIXED IND 33UH 450MA 1.5 OHM TH
FIXED IND 47UH 36MA 19 OHM SMD
FIXED IND 6.8UH 1.1A 287 MOHM
FIXED IND 2.2UH 3.5A 40 MOHM TH
FIXED IND 5.6MH 56MA 53 OHM TH
SET SCREW SLOTTED HEAD 8-32 T