
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0402CD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 22 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 300mOhm |
| Q @ Freq: | 26 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.61mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PE-0402CD220JTT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 330UH 1A 460 MOHM TH
FIXED IND 8.2NH 1.562A 50 MOHM
DC DC CONVERTER 48V 100W
DC DC CONVERTER 5V 75W
FIXED IND 22NH 400MA 300 MOHM
DIE SUPPORT BEARING BLOCK 248541