
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4494 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 82 mH |
| Tolerance: | ±25% |
| Current Rating (Amps): | 55 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 2mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 43Ohm Max |
| Q @ Freq: | 120 @ 79kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 160kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
| Inductance Frequency - Test: | 79 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.450" L x 0.390" W (11.43mm x 9.91mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.235" (5.97mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 4494-826 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 750UH 2.1A 240 MOHM TH
FIXED IND 1UH 10.5A 4.5 MOHM SMD
FIXED IND 680NH 685MA 320 MOHM
BATTERY LITHIUM 3V PIN 4.2MM
CRYSTAL 24.5760MHZ 19PF SMD
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVDS
FIXED IND 82MH 55MA 43 OHM SMD