
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 220 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 2.02 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 55mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 450MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1537R-02F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 13UH 150MA 2.8 OHM TH
FIXED IND 33MH 90MA 16 OHM SMD
FIXED IND 10UH 3A 55 MOHM TH
THUMBWHEEL POT 500 OHM 0.5W TOP
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVPECL
CONN RCPT 16POS 0.1 GOLD SMD
FIXED IND 220NH 2.02A 55 MOHM TH