HCM1305-150-R
Description
FIXED IND 15UH 7.7A 33.4 MOHM
DataSheet
HCM1305-150-R PDF
Type Description
Series:HCM1305
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Iron Powder
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):7.7 A
Current - Saturation (Isat):13A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):33.4mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)