
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PG0434NL |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 450 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 45 A |
| Current - Saturation (Isat): | 48A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.8mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.571" L x 0.512" W (14.50mm x 13.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.256" (6.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of PG0434.401NL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27NH 600MA 220 MOHM
FIXED IND 47UH 220MA 1.658 OHM
FIXED IND 27UH 2.3A 140 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ LVPECL
FIXED IND 450NH 45A 0.8 MOHM SMD
WIRE DUCT SOLID BASE SCREW 10'