4232R-151F
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 150NH 474MA 540 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
4232R-151F PDF
Type Description
Series:4232R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Phenolic
Inductance:150 nH
Tolerance:±1%
Current Rating (Amps):474 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):540mOhm Max
Q @ Freq:20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:180MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MIL4922-08L
MIL4922-08L
FIXED IND 3.9UH 3.07A 42 MOHM
3090R-100M
3090R-100M
FIXED IND 10NH 890MA 95 MOHM SMD
108R-183JS
108R-183JS
FIXED IND 18UH 75MA 4.4 OHM SMD
MB 110B 2.5 RPM/12
MB 110B 2.5 RPM/12"
DC TURNTABLE 50# CAP 12" TOP
4232R-151F
4232R-151F
FIXED IND 150NH 474MA 540 MOHM