4232R-222G
Description
FIXED IND 2.2UH 416MA 1.2 OHM
DataSheet
4232R-222G PDF
Type:Wirewound
Material - Core:Iron
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):416 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.2Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:55MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
0819R-40K
0819R-40K
FIXED IND 4.7UH 150MA 2.1 OHM TH