MILP1812-333K
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 33UH 300MA 1.578 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MILP1812-333K PDF
Type Description
Series:MILP1812
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):425mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.578Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ER1641-121JS
ER1641-121JS
FIXED IND 120NH 1.53A 34 MOHM TH
PL9118NL
PL9118NL
FIXED IND 68UH 1.8A 120 MOHM SMD
1325-224K
1325-224K
FIXED IND 220UH 70MA 11 OHM TH
SiT3372AC-1E9-28NH140.000000X
SiT3372AC-1E9-28NH140.000000X
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVPECL
405F/2H
405F/2H
FAN AXIAL 40X10MM 5VDC WIRE
MILP1812-333K
MILP1812-333K
FIXED IND 33UH 300MA 1.578 OHM
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM