
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1945R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 56 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 265 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.99Ohm |
| Q @ Freq: | 75 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 15.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1945R-17G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8MH 1.6A 705 MOHM TH
FIXED IND 39UH 76MA 8.1 OHM SMD
FIXED IND 6.8UH 1.2A 125 MOHM
FIXED IND 56UH 265MA 3.99 OHM TH
LED WHITE CLEAR TOP VIEW LED SMD
BLL 3.50/07/180 3.2SN BK TU
CONN RCPT FMALE 19P SOLDER CUP