
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PTHF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | High Saturation |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 7.36 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 10mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 35GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.700" L x 0.670" W (17.78mm x 17.02mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.400" (10.16mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PTHF10-50SM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 555MA 310 MOHM
FIXED IND 330NH 100MA 3.8 OHM
FIXED IND 5MH 58MA 50 OHM TH
RES SMD 3.24K OHM 1% 1W 1218
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
CONN HEADER R/A 26POS
FIXED IND 10UH 7.36A 10 MOHM SMD