
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4922R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 390 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 6.25 A |
| Current - Saturation (Isat): | 6.25A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 9.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4922R-391K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 2A 70 MOHM TH
FIXED IND 5.6UH 760MA 745 MOHM
FIXED IND 470NH 590MA 140 MOHM
CRYSTAL 11.0592MHZ SERIES SMD
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 1POS
FIXED IND 390NH 6.25A 9.5 MOHM