
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0819R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 290 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 560mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 135MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 0819R-30F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 750UH 2.6A 350 MOHM TH
FIXED IND 10UH 900MA 354MOHM SMD
FIXED IND 1UH 385MA 300 MOHM SMD
XTAL OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
IC DAC 8BIT V-OUT 14SOIC
FIXED IND 1.8UH 290MA 560 MOHM