
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 4.3 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 1.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 80mOhm |
| Q @ Freq: | 30 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7.5GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HP-4N3EHTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 750UH 6.4A 150 MOHM TH
FIXED IND 2.7UH 535MA 280 MOHM
FIXED IND 25UH 9.8A 11 MOHM TH
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V
IC SENSOR MULTICHIP XZAXIS 24QFN
FIXED IND 4.3NH 1.3A 80 MOHM SMD