CDRH3D23NP-330MC
Description
FIXED IND 33UH 600MA 381 MOHM
DataSheet
CDRH3D23NP-330MC PDF
Type Description
Series:CDRH3D23
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):500mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):381mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)