100R-332G
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 84MA 2.2 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
100R-332G PDF
Type Description
Series:100R
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Iron
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):84 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.2Ohm Max
Q @ Freq:37 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:65MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Features:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Package / Case:Nonstandard, 2 Lead
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.065" (1.65mm)