IHSM5832EB101L
Description
FIXED IND 100UH 950MA 452 MOHM
DataSheet
IHSM5832EB101L PDF
Type Description
Series:IHSM-5832
Package:Bulk
Material - Core:Ferrite
Inductance:100 µH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):950 mA
Current - Saturation (Isat):680mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):452mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):0.285" (7.24mm)