100R-822J
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 8.2UH 56MA 5 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
100R-822J PDF
Type Description
Series:100R
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Iron
Inductance:8.2 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):56 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):5Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:43MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Features:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Package / Case:Nonstandard, 2 Lead
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.065" (1.65mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
4302-271F
4302-271F
FIXED IND 270NH 890MA 190 MOHM
2150-34G
2150-34G
FIXED IND 27UH 330MA 1.3 OHM TH