IHSM4825PJ3R9L
Description
FIXED IND 3.9UH 4.3A 42 MOHM SMD
DataSheet
IHSM4825PJ3R9L PDF
Type Description
Series:IHSM-4825
Package:Bulk
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.9 µH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):4.3 A
Current - Saturation (Isat):2.2A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):42mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):0.225" (5.72mm)