SP1008R-683G
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 68UH 112MA 9 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SP1008R-683G PDF
Type Description
Series:SP1008R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:68 µH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):112 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):9Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)