
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2500 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 5.6 mH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 56 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 53Ohm Max |
| Q @ Freq: | 80 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.25MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 2500-64H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.8UH 1.25A 182.4 MOHM
FIXED IND 210NH 280MA 2 OHM SMD
FIXED IND 330NH 21A 3.5 MOHM
FIXED IND 6.8UH 1.1A 287 MOHM
CONN RCPT 28POS 0.05 GOLD SMD
FIXED IND 5.6MH 56MA 53 OHM TH
SET SCREW SLOTTED HEAD 8-32 T