
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2150 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 305 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 20MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2150-36G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 2.2MH 615MA 1.76 OHM
FIXED IND 330NH 35A 0.125MOHM
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
MEMS OSC XO58.9824MHZ SMD
JUMPER TERM BLK 2POS FLAT PIN
FIXED IND 33UH 305MA 1.5 OHM TH