
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 180 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 9.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 95 @ 1MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9.6MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4470-28H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 307NH 3A SMD
FIXED IND 1.8UH 410MA 760 MOHM
FIXED IND 1.2UH 2.4A 75 MOHM TH
PNL15 I5 4G W732 32GSS RS232
FIXED IND 180UH 240MA 9.5 OHM TH
CIR 35C 35#12 PIN RECP WALL
RF SHIELD 1.25" X 3.5" SMD