RCH664NP-820K
Description
FIXED IND 82UH 660MA 390 MOHM TH
DataSheet
RCH664NP-820K PDF
Type Description
Series:RCH-664
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:82 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):660 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):390mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)