
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3090R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 68 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 690 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 160mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 700MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.050" (1.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 3090R-680K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.2UH 1.254A 78 MOHM
FIXED IND 390NH 475MA 450 MOHM
FIXED IND 220UH 52MA 21 OHM TH
FIXED IND 150UH 3.3A 110 MOHM TH
FIXED IND 68NH 690MA 160 MOHM
CIR 3C 3#16 FR SKT PLUG
RECEIVER 12X2.7GBD 62.5UM FO