
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4922 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2 mH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 200 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 200mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 10Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4922-38H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.6MH 59MA 40 OHM TH
FIXED IND 9UH 8.87A 11.4 MOHM
FIXED IND 8.1UH 1.99A 49.8 MOHM
FUSE SQUARE 900A 1.3KVAC RECT
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
RES MF 2W 1% AXIAL
FIXED IND 1.2MH 200MA 10 OHM SMD