
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1945R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.3Ohm |
| Q @ Freq: | 85 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 25.6MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1945R-14F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 69MA 3.3 OHM
FIXED IND 1.5UH 290MA 570 MOHM
FIXED IND 680UH 300MA 4.31 OHM
CONN BACKSHELL 37P 45/180DEG BLK
DC DC CONVERTER 5V 3W
FIXED IND 33UH 300MA 3.3 OHM TH
RF SHIELD 3.25" X 4" T/H