
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M1331 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 385 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 385mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 300mOhm Max |
| Q @ Freq: | 37 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 150MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of M1331-102K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 140MA 9.7 OHM TH
FIXED IND 150NH 245MA 1.14 OHM
FIXED IND 15UH 2.7A 150MOHM SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 16PF SMD
DC DC CONVERTER 15V 8W
FIXED IND 1UH 385MA 300 MOHM SMD
CONN RCPT HSNG FMALE 6POS PNL MT