
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 108R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 36 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 19Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 108R-473GS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 470NH 1A 200 MOHM TH
FIXED IND 100UH 480MA 1.44 OHM
DIODE ZENER 15V 150MW SOT523
FIXED IND 47UH 36MA 19 OHM SMD
CIRCULAR MIL SPEC CONNECTOR PP C
AC/DC CONVERTER +/-18VDC