
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1944 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 280mOhm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 20MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 176MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.181" Dia x 0.433" L (4.59mm x 11.01mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 1944-14M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3MH 85MA 53 OHM SMD
FIXED IND 6.8UH 294MA 2.4 OHM
FIXED IND 220UH 38MA 32 OHM SMD
RES CH 0603 THIN FILM
FIXED IND 1.2UH 1A 280 MOHM TH
DIODE ZENER
CONN RCPT MALE 2POS SILVER CRIMP