
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 535 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 535mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.32Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 50MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.58mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924-822K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 1.26A 160 MOHM TH
FIXED IND 100UH 61MA 15.5 OHM TH
FIXED IND 56NH 1.7A 50 MOHM TH
CAP FILM 5.0UF 800VDC RADIAL
TVS DIODE 6.4V 11.3V DO204AR
TVS DIODE 150V 243V SMC
FIXED IND 8.2UH 535MA 1.32 OHM