
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1840 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 230 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 24MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.187" Dia x 0.437" L (4.75mm x 11.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1840-36JR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820NH 695MA 260 MOHM
FIXED IND 82UH 196MA 3.2 OHM SMD
FIXED IND 4.7UH 1A 280 MOHM TH
TVS DIODE SMC
DC DC CONVERTER 5V 75W
FIXED IND 22UH 230MA 2.2 OHM TH
PIN ROLL SLOTTED 5/32 X 5/8 - ZI