
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | UNI-PAC™ 0.4UC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 80mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 70MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.115" (2.92mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of UP0.4UC-3R3-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10MH 120MA 23.4 OHM TH
FIXED IND 47UH 193MA 2.75 OHM TH
FIXED IND 22UH 2.2A 50 MOHM TH
CAP CER 180PF 500V NP0 1210
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 1206
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
FIXED IND 3.3UH 2A 80 MOHM SMD