
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2727R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 155 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 8.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 80 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.06mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.300" (7.62mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 2727R-12H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 3.83A 70 MOHM SMD
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 2.2UH 395MA 400 MOHM
CONN HEADER VERT 48POS 2.54MM
CONN HDR .100" 30POS
DC DC CONVERTER 95V 25W
FIXED IND 82UH 155MA 8.1 OHM TH