
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PL91XX |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 4.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 22mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.413" W (10.50mm x 10.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.248" (6.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 120 |
Current price of PL9108NL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 150UH 61MA 15 OHM TH
CAP CER 0.015UF 63V X7R 1808
FIXED IND 10UH 4.6A 22 MOHM SMD
LED LM282B COOL WHT 5000K 2SMD
BASIC SWITCH