3094R-184GS
Description
FIXED IND 180UH 52MA 18 OHM SMD
DataSheet
3094R-184GS PDF
Type Description
Series:3094R
Type:-
Material - Core:Iron
Inductance:180 µH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):52 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):18Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:5MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max):0.140" (3.56mm)