
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.18 A |
| Current - Saturation (Isat): | 890mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 290mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512R-182K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 24.5A 1.75 MOHM
FIXED IND 680UH 79MA 32 OHM SMD
FIXED IND 150UH 56MA 16 OHM SMD
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
CAP ALUM 220UF 20% 63V AXIAL
FIXED IND 1.8UH 1.18A 290 MOHM
HEATSINK